„Pryskane, nie szkodzi?”, pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin uczestniczyło w See Bloggers największym festiwalu dla najbardziej wpływowych twórców internetowych w Polsce.
See Bloggers to forum wymiany wiedzy i doświadczeń. W weekend, 23-24 czerwca, w Łodzi odbyła się już VI edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Podczas dwóch dni, ponad 2000 uczestników brało udział w licznych warsztatach i wykładach. Jednak dyskusje trwały także w strefie wystawców. Kreatywna wymiana poglądów szczególnie żywo przebiegała w strefie Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.
Strefa PSOR przyciągała przechodniów skrzynkami uginającymi się od polskich owoców i warzyw: jabłek, marchwi, porów, kalafiorów i selerów. Przez dwa dni serwowaliśmy świeżo wyciskane soki oraz sezonowe owoce. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego „Pryskane, nie szkodzi?”, czyli czym są środki ochrony roślin, znane wszystkim jako pestycydy, dlaczego stosuje się je w uprawie owoców, warzyw i zbóż i czym są pozostałości śor. Ponadto, edukowaliśmy o życiu pszczoły miodnej i o tym, co każdy z nas może zrobić, aby wspierać owady zapylające.
Festiwal See Bloggers to wydarzenie niecodzienne pod każdym względem. Nigdzie indziej w Polsce nie spotkamy w jednym miejscu tylu młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie tylko są ciekawi świata, ale także chcą dzielić się swoimi obserwacjami za pomocą najpotężniejszego medium w dzisiejszym świecie, czyli Internetu. Właśnie dlatego nie mogło nas zabraknąć w miniony weekend w Łodzi – powiedziała Aleksandra Mrowiec z Polskiego Stowarzyszenia Ochron Roślin.