Rozpoczynamy kolejną edycję programu edukacyjnego

Tegoroczna, druga już edycja programu edukacyjnego „Warzywa i owoce – nie zaszkodzi zjeść!”, skierowana jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w województwie pomorskim. Jego misją jest uświadomienie dzieciom, że warzywa i owoce są podstawą zdrowej diety, a ich konsumpcja jest warunkiem zdrowia i rozwoju każdego człowieka.

Wyżywienie rosnącej populacji świata, to obecnie jedno z największych globalnych wyzwań dla producentów żywności. Bardzo ważne dla uzyskiwania wysokiej jakości plonów zbóż, roślin warzywnych i owocowych jest umożliwienie im wzrostu w środowisku wolnym od szkodników, chwastów i chorób powodowanych przez liczne drobnoustroje, co wymaga stosowania środków ochrony roślin. Brak odpowiedniej ochrony szybko spowodowałby nadmierny rozwój chwastów, infekcje grzybowe czy niszczenie roślin przez szkodniki. To oznaczałoby spadek ich walorów konsumpcyjnych i zdrowotnych. Branża środków ochrony roślin stara się odpowiedzieć na te wyzwania, tworząc bezpieczne produkty, które pomagają chronić środowisko naturalne.

Pobierz pomoce dydaktyczne

Materiały dla nauczycieli

opis projektuOpis projektu edukacyjnego regulamin konkursu-2017 scenariusz zajęć 1Scenariusz zajęć lekcji pierwszej scenariusz zajęć 2Scenariusz zajęć lekcji drugiej PREZENTACJA Power Point

Materiały dla uczniów

materiały dla uczniówKarty pracy, karty warzyw i owoców.